Logo VULCAN - Razem dla lepszej oświaty
Nabór do szkół podstawowych

Oferta jednostki

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 18 IM. ORŁA BIAŁEGO W OLSZTYNIE

ul. Żytnia 71, 10-822 Olsztyn

tel. 895271565

fax. 895271565

e-mail: sp18olsztyn@gmail.com

WWW: http://sp18.olsztyn.eu

imię i nazwisko dyrektora: Marzenna Życzko

Lista oddziałów

Nazwa oddziału Szczegóły
SP18 - klasa I AngielskiAngielski

Dodatkowe informacje

Jednostka publiczna/niepubliczna:
Publiczna
Budynek przystosowany dla osób niepełnosprawnych:
Częściowo przystosowany
Możliwość wyżywienia:
Własna kuchnia
Basen:
Nie
Prowadzi świetlicę:
Tak
Godziny pracy świetlicy:
06:30 - 17:00
Pracuje na zmiany:
Jedna zmiana
Monitoring:
Tak
Psycholog:
Tak

Opis jednostki

Położenie: szkoła znajduje się na Dajtkach - blisko lasu, Jeziora Krzywego i Zatoki Miłej, z dala od miejskiego zgiełku i gwaru. Do szkoły można dojechać autobusami linii 107 i 113.

Historia, tradycja i miejsce w społeczności lokalnej: początki naszej szkoły sięgają kwietnia 1945 r., jesteśmy więc szkołą z tradycjami. Staramy się integrować lokalną społeczność - do tradycji szkoły należą organizowane rokrocznie: festyn "Bezpieczni - Ja, Ty, My", przedświąteczne spotkanie "Betlejem jest wśród nas", Wieczornica Niepodległościowa.

Wyniki nauczania: nasi uczniowie osiągają wysokie wyniki nauczania. Z powodzeniem biorą udział w wielu konkursach i akcjach szkolnych, międzyszkolnych, ogólnopolskich oraz międzynarodowych (laureaci i finaliści konkursów przedmiotowych, artystycznych i innych).

Prężnie rozwija się w naszej szkole sport. To zasługa zaangażowanych nauczycieli, a także bardzo dobrej bazy sportowej: duża sala gimnastyczna, sala gimnastyczna do gimnastyki korekcyjnej, sala zabaw dla klas I - III wyposażona w sprzęt do zabaw i zajęć ruchowych, nowoczesny kompleks boisk sportowych (pełnowymiarowe boisko do piłki nożnej, boisko do koszykówki, kort do tenisa ziemnego, stoły do tenisa stołowego), plac zabaw. Realizujemy program "Szkolny Klub Sportowy". Chętnym dzieciom zapewniamy uczestnictwo w specjalnym programie szkoleniowym z zakresu piłki nożnej "Mamy Talenty". W szkole rozwija się judo - w ramach programu Judo in School. W szkole funkcjonują aktywne przerwy, uczniowie mogą też na przerwie pograć w tenisa stołowego. W szkole funkcjonują klasy sportowe o profilu żeglarskim oraz piłkarskim.

Cyfrowa Szkoła: do użytku uczniów jest kilkadziesiąt laptopów i tabletów, sale wyposażone są w projektory multimedialne i tablice interaktywne. Posiadamy nowoczesne laboratorium językowe. W bibliotece szkolnej mieści się centrum multimedialne. W szkole funkcjonuje dziennik elektroniczny.

Projekty unijne: realizujemy projekty unijne związane z zajęciami pozalekcyjnymi dla uczniów oraz doskonaleniem kadry pedagogicznej (Erasmus+).

Organizacja: Wszystkie klasy uczą się na jednej zmianie. Świetlica czynna jest w godz. 6.30 - 17.00. W szkole funkcjonuje stołówka - dzieci mogą korzystać z dwudaniowych obiadów gotowanych na miejscu - w szkolnej kuchni. Uczniowie są objęci "Programem dla szkół", w ramach którego otrzymują mleko, warzywa i owoce. Mamy bogatą ofertę zajęć pozalekcyjnych, realizujemy wiele kampanii promocyjno - informacyjnych dotyczących zdrowego odżywiania, higieny, bezpieczeństwa i prawidłowych relacji społecznych (m.in. "Mam kota na punkcie mleka", "Śniadanie daje moc", "Klub Bezpiecznego Puchatka", "Bieg po Zdrowie", Szkoła dla Rodziców i Wychowawców, "Trzymaj formę"). W szkole nie ma dzwonków.

Uzyskane nagrody i certyfikaty: "Szkoła Wierna Dziedzictwu", "Szkoła Promująca Bezpieczeństwo", "Mistrzowie Kodowania", "Europejska Odznaka Jakości eTUNES", "Tu się czyta - miejsce przyjazne czytaniu", "Szkoła w Ruchu".

Zdjęcia jednostki

Zdjęcie szkoły 2 Zdjęcie szkoły 4 Zdjęcie szkoły 6